FAQ

O FERTI·LILY

FAQ

Kubeczek FERTI·LILY - co to jest?

Kubeczek FERTI·LILY nie zawiera hormonów, zaś w badaniach klinicznych wykazano, że zwiększa szanse na zapłodnienie o 48%. Może być stosowany w komfortowym zaciszu własnego domu. Wykonany z miękkiego silikonu, może być bez problemu zaaplikowany po stosunku, tak, aby nasienie znalazło się jak najbliżej ujścia szyjki macicy. Im więcej nasienia dostanie się w otoczenie śluzu szyjkowego, który chroni spermę, tym więcej plemników ma szansę przeżyć, dostać się do wnętrza macicy i rozpocząć podróż w kierunku komórki jajowej. W efekcie, szansa na zajście w ciążę wzrasta 1,5-krotnie.

Jak aplikować kubeczek?

Po stosunku zakończonym wytryskiem do pochwy (bez zastosowania środków antykoncepcyjnych), wywiń kubeczek na drugą stroną w taki sposób, by wyglądał jak parasol. Przytrzymując wywinięty kubeczek w powstałym zagłębieniu jednym palcem, delikatnie wsuń kubeczek głęboko do pochwy tak, by znalazł się tu przy szyjce macicy. Kiedy kubeczek będzie w odpowiednim miejscu, delikatnie pociągnij za ogonek, by kubeczek wywinął się do pierwotnego kształtu. Kubeczek utrzymuje nasienie w miejscu, dzięki czemu możesz wstać i wykonywać normalne czynności, zamiast leżeć z uniesionymi nogami. Możesz skorzystać z toalety, wziąć prysznic lub po prostu zasnąć. Po 20 – 60 minutach, usuń kubeczek i umyj go  

Skąd będę wiedziała, że kubeczek znajduje się blisko szyjki macicy?

Szyjka macicy znajduje się u szczytu pochwy. Kiedy podczas aplikacji poczujesz opór (jakbyś dotarła do ściany), kubeczek jest we właściwym miejscu. Spójrz na rysunek pochwy i szyjki macicy w tabeli poniżej.

Skąd będę wiedziała, że kubeczek znajduje się w dobrej pozycji?

Z łatwością wyczujesz palcem, czy kubeczek jest prawidłowo ułożony. Oswój się z ułożeniem kubeczka w jego oryginalnym oraz wywiniętym kształcie „parasola”. Po obu stronach ogonka znajdują się dwa zagłębienia, które możesz wyczuć wyłącznie wtedy, gdy kubeczek znajduje się w oryginalnym ułożeniu. Możesz nieco zmienić ułożenie kubeczka za pomocą ogonka.

 

Nie przejmuj się, jeśli nie jesteś w stanie określić, czy kubeczek znajduje się w dobrej pozycji. Nasienie i tak zostało zatrzymane blisko ujścia szyjki macicy, a kubeczek zabezpieczy je przed wydostaniem się na zewnątrz. Zostaw kubeczek tak jak jest i daj sobie czas na praktykę. Wkrótce dojdziesz do wprawy.

Czy mogę uprawiać seks z kubeczkiem w pochwie?

Technicznie jest to możliwe, natomiast istnieje ryzyko przemieszczenia się kubeczka, ogonek może również przeszkadzać. Natomiast możesz uprawiać seks bez penetracji. Orgazm jest niezwykle pomocny w zapłodnieniu, zatem jeśli zaaplikowałaś już kubeczek, ale nie miałaś orgazmu, warto spróbować.

Czy muszę usunąć kubeczek, jeśli chcę skorzystać z toalety?

Nie. Możesz zrobić siusiu lub wypróżnić się bez wyjmowania kubeczka FERTI·LILY.

Czy mogę chodzić i być aktywna podczas noszenia kubeczka?

Oczywiście! Kubeczek FERTI·LILY utrzymuje nasienie w miejscu, a Ty możesz robić to, na co masz ochotę. Gdy kubeczek zostanie zaaplikowany, możesz wstać, wziąć prysznic, skorzystać z toalety lub po prostu zrelaksować się przed telewizorem. 9 na 10 kobiet uważa, że kubeczek jest komfortowy w noszeniu; jedna z użytkowniczek nosiła go nawet podczas bootcampu!

Czy kubeczek będzie miał właściwy rozmiar?

Kubeczek FERTI·LILY ma uniwersalny rozmiar i pasuje niezależnie od Twojego wzrostu, wagi, wieku czy innych czynników. Kubeczek obejmuje ściany pochwy podczas aplikacji i otwiera się u szczytu pochwy w pobliżu ujścia szyjki macicy, wypełniając odpowiednio przestrzeń. W zależności od budowy pochwy, ogonek kubeczka może pozostawać wewnątrz lub lekko wystawać na zewnątrz (zwykle pochwa ma długość 10 – 13 cm). Niezależnie od położenia ogonka, kubeczek łatwo wyjąć. W badaniach klinicznych nad kubeczkiem FERTI·LILY, 82% kobiet uznało, że ma on odpowiedni rozmiar.

Czy silikon wpływa na moje ciało lub hormony?

Nie. Kubeczek FERTI·LILY jest wykonany z silikonu medycznego, który jest kompletnie obojętny dla ciała. Kubeczek nie zawiera i nie uwalnia żadnych substancji chemicznych ani hormonów do Twojego ciała. 

Jak długo mogę korzystać z kubeczka?

Kubeczek FERTI·LILY może być używany wielokrotnie, maksymalnie przez 6 cykli, zakładając, że użyjesz go średnio trzy razy w ciągu jednego cyklu. Po tym czasie, silikon może zacząć tracić swoje właściwości, zatem wymień go po zakończeniu 6 cykli miesięcznych. Jeśli zauważysz jakiekolwiek ślady naruszenia lub zniszczenia silikonu, np. rozdarcie, dziwny zapach czy zmianę koloru, wyrzuć kubeczek i sięgnij po nowy. Zniszczony kubeczek może powodować podrażnienia, podrzeć się lub wpłynąć niekorzystnie na nasienie.

Jak dbać o kubeczek?

Kubeczek FERTI·LILY powinien zostać umyty między kolejnymi aplikacjami, zgodnie z dostarczoną instrukcją czyszczenia (czytaj więcej tutaj). Przed pierwszym użyciem, wygotuj kubeczek w zdatnej do picia, czystej wodzie lub butelkowanej wodzie mineralnej. Nie dodawaj mydła ani detergentów do gotującej się wody, ponieważ może to uszkodzić silikon. Prawidłowo użytkowany kubeczek FERTI·LILY może być wykorzystywany wielokrotnie przez okres odpowiadający sześciu cyklom miesięcznym. 

Czy kubeczek może utknąć lub zgubić się w pochwie?

Pochwa nie łączy się bezpośrednio (wewnętrznie) z żadną inną częścią ciała, zatem kubeczek FERTI·LILY nie może się w niej zgubić. Prawidłowo użytkowany, kubeczek jest łatwy w aplikacji i wyjęciu. Posiada elastyczny ogonek, który ułatwia odnalezienie kubeczka i wyjęcie go, zatem jest niemal niemożliwe, by kubeczek utknął w środku. Podczas wyjmowania kubeczka FERTI·LILY, należy unikać zbyt mocnego pociągania na ogonek, ponieważ może to powodować dyskomfort, a także doprowadzić do urwania ogonka. Jeśli czujesz jakikolwiek opór podczas wyjmowania kubeczka, ukucnij, by szyjka macicy znalazła się niżej. Zrelaksuj się, oddychaj spokojnie i powoli wyciągaj kubeczek, delikatnie pociągając za ogonek. Im bliżej kubeczka, tym ogonek jest grubszy i mocniejszy, dzięki czemu łatwiej go chwycić bez ryzyka urwania fragmentu silikonu lub wylania zawartości kubeczka. Możesz również wsunąć palec i podważyć brzeg kubeczka przed wyjęciem go z pochwy.

Czy ogonek może się urwać?

Tak, jeśli pociągniesz zbyt mocno, ogonek może się urwać. Silikon jest grubszy w miejscu połączenia ogonka z kubeczkiem, dlatego staraj się chwytać go jak najwyżej i delikatnie sprowadzać kubeczek FERTI·LILY w dół. Jeśli zauważysz jakieś oznaki zniszczenia lub rozdarcia silikonu w którymkolwiek miejscu, wyrzuć kubeczek i zastąp go nowym.

Jaka jest różnica pomiędzy kubeczkiem FERTI·LILY a kubeczkami menstruacyjnymi?

Kubeczki mentruacyjne są przeznaczone do innego celu i zostały zaprojektowane, by zbierać płyny przez dłuższy czas. Kubeczek FERTI·LILY jest mniejszy od kubeczka menstruacyjnego. Jego zadaniem jest dostarczenie nasienia do szyjki macicy, a nie po prostu utrzymywanie nasienia w pochwie, gdzie poziom pH działa na plemniki toksycznie. Kubeczek FERTI·LILY jest produkowany w Szwajcarii, z użyciem wysokiej jakości silikonu medycznego. Kubeczki menstruacyjne nie są wykonane z materiału tej samej jakości, są również mniej elastyczne. 

Czy to normalne, że po wyjęciu kubeczka, nadal znajduje się w nim płyn?

Tak, to zupełnie normalne, ponieważ nasienie składa się w dużej mierze z płynów. Plemniki stanowią jedynie 2-5% objętności nasienia, zatem płyn pozostały w kubeczku to najczęściej osocze nasienia, w którym znajdują się plemniki oraz śluz szyjkowy. Po 20-60 minutach obecności w pobliżu ujścia szyjki macicy, większość plemników miało czas i okazję, by przedostać się do wnętrza macicy. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli po wyjęciu w kubeczku nadal znajduje się płyn, oznacza to, że kubeczek został prawidłowo zaplikowany i nasienie dotarło do szyjki macicy. Pozostały płyn możesz usunąć z kubeczką zgodnie z poradami zawartymi w instrukcji czyszczenia.

Jak długą przerwę należy robić między kolejnymi aplikacjami kubeczka?

Możesz używać kubeczka FERTI·LILY kiedykolwiek chcesz i jak często chcesz. Warto natomiast zauważyć, że jakość nasienia jest lepsza co drugi dzień, a dni płodne to zwykle 5-6 dni. Korzystanie z kubeczka każdego dnia w tym okresie, zwiększa szanse na zajście w ciążę.

Czy kubeczek FERTI·LILY jest dla mnie?

Jeśli starasz się zajść w ciążę i występuje u Ciebie owulacja, kubeczek FERTI·LILY może wspomóc naturalne, bezpieczne poczęcie. Korzystając z kubeczka w dni płodne, zwiększasz swoje szanse na zajście w ciążę 1,5-krotnie. Kubeczek można nabyć bez recepty, jest dostępny w sklepie internetowym, nie zawiera hormonów i jest przeznaczony do domowego użytku. Stanowi łatwo dostępne rozwiązanie w przystępnej cenie dla par pragnących powiększyć rodzinę. 86% kobiet uważa kubeczek za łatwy w użyciu, zaś 9 na 10 odczuwa komfort podczas noszenia kubeczka. Średnia ocena kubeczka wynosi 4.4 na 5 gwiazdek. Badania kliniczne dowiodły, że kubeczek FERTI·LILY zwiększa szanse na zajście w ciążę o 180% wśród par, które starały się o dziecko przez ponad rok. W trakcie jednego cyklu, użytkowniczki mają >11% szans na zajście w ciążę – jest to wskaźnik sukcesu porównywalny z inseminacją domaciczną (IUI) oraz leczeniem hormonalnym.

Jeśli nie masz cyklu miesięcznego, sam kubeczek FERTI·LILY nie pomoże, w tej sytuacji sugerujemy kontakt z Twoim lekarzem. Jeśli Twój cykl jest np. indukowany hormonalnie, kubeczek FERTI·LILY może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ zwiększa ilość nasienia docierającego do szyjki macicy. W przypadku obniżonej liczby plemników lub ich małej ruchliwości, kubeczek FERTI·LILY może być pomocny w dostarczeniu nasienia do szyjki macicy. W przypadku zupełnego braku plemników (azoospermia), kubeczek FERTI·LILY nie będzie w stanie zwiększyć szansy na zapłodnienie.

W jaki sposób kubeczek pomaga mi zajść w ciążę?

Badania pokazały, że dzięki przesunięciu nasienia w pobliże ujścia szyjki macicy po stosunku, liczba plemników, które docierają do śluzu szyjkowego wzrasta o 300%.To znacząco skraca dystans, który muszą one przebyć, by dostać się do wnętrza macicy i chroni je przed nieprzyjaznym wpływem pH pochwy. Oznacza to, że więcej plemników przeżyje, zwiększając prawdopodobieństwo, że jeden z nich zapłodni komórkę jajową. Kubeczek FERTI·LILY łączy w sobie zalety kapturków szyjkowych z komfortem i łatwością użytkowania, co pomaga parom poczuć lepszą kontrolę nad swoją płodnością w komfortowych warunkach domowych. Badania kliniczne dowiodły, że kubeczek FERTI·LILY zwiększa szanse na zajście w ciążę o 48%.

Czy wyjmowanie kubeczka boli?

Po stosunku pochwa jest dobrze nawilżona i nieco szersza niż zwykle, zatem zazwyczaj usunięcie kubeczka FERTI·LILY nie jest w żaden sposób niekomfortowe. W badaniu klinicznym 94% uczestniczek nie doświadczyło żadnego dyskomfortu podczas korzystania z kubeczka. Jeśli masz problem z aplikacją lub wyjęciem kubeczka, czasem pomaga złożenie go, podobnie jak składa się kubeczki menstruacyjne podczas aplikacji. Po włożeniu kubeczka do pochwy, rozwinie się on sam i będziesz mogła przesunąć go w kierunku szyjki macicy. Podobnie, gdy wyjmujesz kubeczek, możesz złożyć go palcami, gdy jeszcze jest w pochwie, dzięki czemu będzie łatwiej go wyjąć.

Jaka jest różnica między FERTI·LILY a kubeczkiem menstruacyjnym?

Wszystkie elementy kubeczka FERTI·LILY – od delikatnego i elastycznego materiału, z jakiego został wykonany, po kształt i sposób aplikacji – zostały zaprojektowane w jednym celu – aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Choć mogą wyglądać podobnie, kubeczki menstruacyjne są zaprojektowane i testowane w zupełnie innym celu. Kubeczek menstruacyjny umieszcza się w pochwie. Służy do zbierania krwi miesięcznej i zapobiega jej wypływaniu. Kubeczek FERTI·LILY posiada bardziej aktywną funkcję, nie tylko zatrzymuje nasienie i zapobiega jego wyciekaniu, ale – dzięki umieszczeniu głęboko w pochwie, przesuwa spermę bliżej szyjki macicy i chroni ją przed nieprzyjaznym środowiskiem pochwy. Kubeczki menstruacyjny są klasyfikowane jako środki higieny osobistej i nie muszą przechodzić testów klinicznych oraz testów bezpieczeństwa, zatem mogą być różnej jakości. Kubeczek FERTI·LILY przeszedł testy bezpieczeństwa i skuteczności we wspomaganiu reprodukcji i został zarejestowany jako wyrób medyczny wspierający poczęcie.

Czy podczas wyjmowania kubeczek po użyciu to normalne, że w kubeczek pozostaje płyn?

To zupełnie normalne, że po użyciu w kubeczku pozostaje płyn. Jest to połączenie nasienia, wydzieliny z pochwy oraz śluzu szyjkowego, które zbierają się w kubeczku, gdy aplikujesz go po stosunku. W zwykłych warunkach, płyn ten usuwany jest stopniowo lub np. podczas korzystania z toalety. Płyn, który widzisz w kubeczku FERTI·LILY to dokładnie to samo – po prostu jest zebrany w jednym miejscu i usunięty wraz z kubeczkiem.

Nasienie zawiera plemniki niezbędne do zapłodnienia. Tuż po ejakulacji, większość z nich przemieści się w stronę szyjki macicy. Kubeczek FERTI·LILY przesuwa całe nasienie i utrzymuje je w miejscu. Większość plemników jest w stanie dotrzeć do śluzu szyjkowego w ciągu 20 – 60 minut, podczas których kubeczek jest w pochwie.

Część nasienia może pozostać w kubeczku, zaś plemniki, które dotarły do śluzu szyjkowego, mogą zostać wyssane podczas usuwania kubeczka z pochwy, co nie stanowi problemu.

Czy wiesz? Plemniki stanowią tylko 2- 5% spermy. Reszta to płyn zawierający aminokwasy i enzymy, wytwarzany przez męski uklad rozrodczy.

Dlaczego warto używać lubrykantu, gdy starasz się o dziecko?

Nawet połowa kobiet starających się zajść w ciążę doświadcza suchości pochwy. Dzieje się tak dlatego, że niejednokrotnie stosunek musi zostać zaplanowany na konkretny moment i nie zawsze wypada on akurat wtedy, kiedy jest nastrój. Żel FERTI·LILY można stosować jako dodatkowe nawilżenie w trakcie starań o zajście w ciążę, gdyż nie wywiera on negatywnego wpływu na nasienie. Zastosowanie żelu wpływa pozytywnie na odczuwanie komfortu i przyjemności podczas stosunku.

Czy potrzebny jest aplikator?

Nie. Rekomendujemy aplikowanie Żelu FERTI·LILY na zewnętrzną część pochwy oraz na penisa. Główną funkcją Żelu FERTI·LILY jest przyjazne plemnikom wspomaganie lubrykacji. Wielu użytkowników potwierdza, że wygodniej jest stosować lubrykant bez aplikatora.

Czy mogę używać Żelu FERTI·LILY razem z Kubeczkiem FERTI·LILY?

Oczywiście! Żel FERTI·LILY może być stosowany w celu zwiększenia przyjemności podczas seksu i może być używany razem z kubeczkiem, by zwiększyć szanse na zapłodnienie.

Czym Żel FERTI·LILY różni się od innych lubrykantów?

Większość lubrykantów nie została stworzona z myślą o plemnikach. Produkty te zawierają składniki takie jak gliceryna czy konserwanty, które mogą negatywnie wpływać na ilość plemników. Czy wiesz, że nawet ślina może w sposób znaczący zredukować ruchliwość plemników?

Czy Żel FERTI·LILY jest bezpieczny dla nasienia i dla mojego dziecka?

ŻEL FERTI·LILY został poddany testom zgodnym ze standardami Agencji Żywności i Leków (FDA) dla produktów mających kontakt z nasieniem. Testy wykazały, że Żel FERTI·LILY jest przyjazny plemnikom (nie uszkadza ani nie zabija ich). Testy pokazały również, że Żel FERTI·LILY nie tworzy bariery dla nasienia, dzięki czemu plemniki mogą swobodnie się poruszać. Wykazano też, że Żel FERTI·LILY jest bezpieczny dla embrionu i nie zaburza bezpieczeństwa jego rozwoju.

Czy Żel FERTI·LILY lub Kubeczek FERTI·LILY pomagają "słabemu nasieniu" dostać się do jajeczka?

Nie. Żel FERTI·LILY zwiększa komfort i przyjemność podczas stosunku bez uszkadzania nasienia. Fruktoza zawarta w żelu dostarcza źródło energii dla spermy, ale nie poprawia jej jakości ani nie ulepsza jej w żaden inny sposób, nie czyni silnymi plemników, które normalnie byłyby słabe. Kubeczek FERTI·LILY pomaga zoptymalizować ilość nasienia dostarczonego do szyjki macicy. W obu przypadkach śluz szyjkowy nadal pełni funkcję filtrującą nasienie celem wybrania zdrowych plemników. One zaś nadal muszą przebyć swoją drogę do jajeczka i nadal wygrywa najlepszy i najszybszy z nich.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

Przewiń na górę